golnar
25 دی 1401 - 16:20

ثبت اعداد عجیب پرسپولیس در دو فصل!/ پایان استقلال رویایی

تیم فوتبال پرسپولیس با قهرمانی در نیم فصل اول لیگ برتر فوتبال اعداد جدیدی را طی دو فصل اخیر برای خود ثبت کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، نیم فصل دوم رقابت‌های بیست‌ودومین دوره لیگ برتر فوتبال از روز پنجشنبه هفته جاری در چارچوب هفته شانزدهم لیگ برتر آغاز می‌شود که در مهم‌ترین بازی‌ها، استقلال در اصفهان میهمان سپاهان خواهد بود و پرسپولیس جمعه میزبان دیگر تیم اصفهانی یعنی ذوب‌آهن خواهد بود.

در پایان نیم فصل اول، پرسپولیس با 32 امتیاز در صدر جدول رده‌بندی قرار گرفت و تیم‌های سپاهان، گل‌گهر سیرجان و استقلال با 27 امتیاز به دلیل تفاضل گل در جایگاه‌های دوم تا چهارم ایستاده‌اند.

نکته قابل توجه، آمار پرسپولیس است، به طوری که با همین امتیاز سال گذشته در جایگاه دوم قرار گرفته بود. فصل گذشته در پایان نیم فصل اول لیگ بیست‌ویکم، سرخ‌پوشان از 15 بازی، 9 پیروزی، 5 تساوی و یک شکست کسب کرد و امسال با شرایط مشابه در جایگاه نخست ایستاده است.

شاگردان یحیی گل‌محمدی در این فصل 20 بار دروازه حریفان را بازکرده‌اند و تنها 6 بار گل خوردند. آمار خط حمله سرخ‌پوشان در شرایط مشابه فصل گذشته یک گل جلوتر بود و 21 گل زده داشتند ولی 10 گل خورده در کارنامه این تیم ثبت شده بود.

استقلال فصل گذشته با 35 امتیاز قهرمان نیم فصل اول شد و آمار 10 پیروزی، 5 تساوی و بدون شکست را ثبت کرد. امسال اما، با هدایت ریکاردو ساپینتو آبی‌پوشان 7 پیروزی و 6 تساوی داشتند و دو شکست را تجربه کردند.

استقلال در پایان نیم فصل اول سال گذشته با هدایت فرهاد مجیدی 24 بار موفق به گلزنی شده بود و تنها 5 بار دروازه‌اش باز شد. در لیگ امسال، آبی‌پوشان 15 بار دروازه حریفان را باز کرده‌اند و 10 بار نیز گل خوردند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 978621